למה חשוב להתגרש חכם?

30.06.2020
למה חשוב להתגרש חכם

אנשים רבים רואים בגירושין כטאבו, הסיבה לכך היא שישנם זוגות שחוששים מהשיפוטיות של החברה. גירושין יכולים לקרות לכל זוג, נכון, זה די קשה לפרק את החבילה, במיוחד במצבים בהם מעורבים גם ילדים, עסקים ונכסים משותפים. אך כל זה לא אומר שאין הנישואין שלכן לא עובדים אתם חייבים להישאר ביחד.

להתגרש חכם זה אומר להיות מודעים לעובדה שאתם לא יכולים לשנות החוקים, אתם לא יכולים לשנות גם את העובדות. מה שאתם כן יכולים לשנות זה את התגובה שלכם לכל שלב בתהליך, ולכל החלטה חכמה יותר או לא שקיבלתם. 

איך להתגרש חכם?

השאלה איך להתגרש חכם מתייחסת לכמה מובנים. תחילה עליכם להבין בזמן את הבעיה, לפני הידרדרות שאין ממנה חזרה, והשלכם על עצמכם, על בן או בת הזוג, ועל הילדים שלכם.

מה התפקיד של בן או בת הזוג שלכם במהלך הגירושין?

בתחילתו של תהליך גירושין, שני בני הזוג הם הנהגים במסע הזה, שני בני הזוג בשליטה מלאה. עליכם לקחת החלטה שאת התהליך המורכב הזה תעשו על הצד הטוב ביותר שאתם יכולים.

להלן חמישה דברים שכדאי לכם לזכור לגבי התפקיד של בני הזוג בתהליך:

  1. כעס, מרירות או כל עוינות אחרת אחד כלפי השנייה לא יפתרו את הבעיות, נהפוך הוא. לתת לרגש להוביל אתכם בתהליך זאת הטעות הגדולה ביותר. על שני בני הזוג לנקוט בגישה רגועה והגיונית לפתרון הבעיות שיצוצו במהלך הדרך.
  2. התייחסו להחלטות כלכליות כמו עסקה לכל דבר. הבית שלכם הוא לא בית המקדש, לרכבים שיש לכם אין ערך רגשי באמת, והכסף שיש לכם – הוא בסך הכל כסף. כל הנכסים כפופים לאותם החוקים, ללא קשר למי שהרוויח אותם במהלך הנישואין.
  3. תהיו גלויים וכנים לגבי החובות שלכם. אתם לא במלחמה, אתם בפרידה. עליכם להיות שקופים לגבי החובות שלכם, ולהציג אותם כראוי. זה ימנע עוגמת נפש לשני הצדדים וכמובן שגם לילדים.
  4. מזונות ילדים הם ערך עליון. בכלל, כל מה שקשור בילדים שלכם חשבו פעמיים. אתם בחרתם להביא את הילדים האלה לעולם, לא מגיע להם לחוות עוגמת נפש נוספת מלבד זה שההורים שלכם מתגרשים, וזה מאוד קשה. את המלחמות שלכם אל תעשו בכלל, ואם אתם כבר עושים – הרחיקו את הילדים מהתמונה.
  5. שני בני הזוג יהיו בשליטה, אם שניהם מיישמים את הגישה החיובית והמכילה. וכשאתם בשליטה, שניכם תצאו נשכרים מהתהליך ככל האפשר. עורך דין גירושין לא יכול להחליט בשבילכם, הוא יכול לייעץ. אתם יכולים להקשיב לעצות ולקבל החלטות נכונות.

עורך דין גירושין מומלץ

עורכת הדין תרצה נווה מתמחה בעולם הגירושין, מאמינה בהגעה להסכם ולא במלחמות, שיובילו להוצאות כספים רבים ומשברים על גבם וחשבונם של הילדים. עו"ד נוה בונה אסטרטגיה נכונה ומובילה לפי מידותיו של הלקוח.

תרצה בעלת וותק וניסיון של למעלה מ-20 שנה, וטיפול של מאות תיקים. במשרדה מאמינים בליווי צמוד של עורכת דין מנוסה מה שיקל על התהליך שלכם, יוביל להישגים ולתוצאות.

לסיכום

הליך הגירושין הינו הליך לא פשוט ומכיל בתוכו עניין רגשי גדול. ככל שתשכילו לשים את הרגשות בצד ולהוציא את הדרמה מהעניין, ההליך הזה יהיה פשוט הרבה יותר עבורכם. דרך השלום היא הדרך הנכונה ביותר במצבים כאלה.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2020 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: