זוגיות בריאה במהלך מלחמה: איך להימנע מריבות וגירושים?

23.01.2024
זוגיות בריאה במהלך מלחמה: איך להימנע מריבות וגירושים? not found

כל מערכת יחסים רומנטית עוברת עליות ומורדות וכולן דורשות השקעה, מחויבות ונכונות להסתגל לבן הזוג. על אחת כמה וכמה בימי מלחמה שמוסיפים לחצים וחרדות על אלה הקיימים ממילא בשגרת החיים העמוסה שלנו. 

לפי היועצת הזוגית, המציעה שירותי ייעוץ זוגי בחיפה, יש כמה צעדים שיעזרו לכם לשמור על מערכת יחסים בריאה גם בעתות מצוקה. 

בין אם אתם זוג צעיר או ביחד כבר מספר שנים, בימים הקשים האופפים אותנו בדאגה עמוקה לחיילים, וכשמשפחות רבות במדינה מתמודדות עם נטישת הבית ומעבר למקום מפלט בטוח יותר, יש כמה עקרונות בסיס לזוגיות בריאה ומאושרת שיעזרו לכם לשמור על זוגיות טובה.

מה הופך את הזוגיות לבריאה ומאושרת?

כל זוגיות היא ייחודית, ואנשים מתחברים זה לזו מסיבות רבות ושונות. מערכת יחסים בריאה נוצרת, בין השאר, כשבני הזוג חולקים מטרה משותפת כשהם יודעים מה בדיוק הם רוצים שהקשר יהיה ולאן הם רוצים שיגיע. עם זאת, ישנם כמה עקרונות בסיסיים המאפיינים זוגות שמנהלים מערכת יחסים בריאה. הכרת העקרונות הבסיסיים הללו תעזור לכם לשמור על מערכת יחסים משמעותית, מספקת ומרגשת גם בעתות מלחמה, ולא משנה מהן היעדים והאתגרים שלכם.

איך שומרים על קשר רגשי משמעותי?

  • כל אחד גורם לשני להרגיש אהוב ומסופק רגשית 

יש הבדל בין להיות נאהב לבין להרגיש נאהב. כשאתם מרגישים נאהבים, אתם מרגישים שבן הזוג באמת מקבל ומעריך אתכם. מערכת היחסים יכולה להיתקע לדו-קיום שליו, בלי שבני הזוג יתייחסו זה לזה באופן רגשי. אמנם, על פני השטח זוגיות זו יכולה להיראות כיציבה, אבל חוסר חיבור מעורבות רגשית לאורך זמן רק יגדיל את המרחק בין השניים.

  • אין חשש מחוסר הסכמה (יש רספקט)

יש זוגות שאומרים את דבריהם בשקט, בעוד שאחרים צועקים ומתווכחים בלהט. בכול זאת, המפתח למערכת יחסים איתנה היא לא לפחד מקונפליקטים ומריבים בזוגיות

חשוב שתרגישו בטוחים לבטא את הדברים שמטרידים אתכם ללא חשש מנקמה, וחשוב שתהיו מסוגלים לפתור מריבות ללא השפלה וללא התעקשות שאתם צודקים.

  • יש לכם עניינים וקשרים מחוץ לזוגיות

למרות הטענות ברומן הרומנטי או בסרטים, אף אדם לא יכול לענות על כל הצרכים שלכם. למעשה, ציפייה גדולה מדי מבן הזוג עלולה להפעיל לחץ הרסני על מערכת היחסים. כדי לעורר ולהעשיר את מערכת היחסים הזוגית שלכם, חשוב שתשמרו גם על הזהות שלכם מחוץ למערכת היחסים. למשל, לקיים קשרים עם בני משפחה וחברים ולהמשיך לעסוק בתחביבים ובתחומי עניין שמעניינים אתכם.

  • אתם מתקשרים בפתיחות ובכנות

תקשורת טובה היא חלק חשוב בפאזל המופלא של מערכת היחסים. כאשר שניכם יודעים מה אתם רוצים מהקשר ונוח לכם לבטא את מה שאתם מרגישים, כולל את הצרכים, הפחדים והרצונות שלכם, תוכלו להגביר את האמון ולחזק את הקשר ביניכם.

הכתבה בשיתוף אורית צוקר Ph.D T.C

 

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2024 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: