הסכם ממון

הסכם ממון על דירה

 

רבים מהזוגות העומדים להינשא, מביאים עמם רכוש השייך להם עוד מלפני הנישואין. אמנם חוק יחסי ממון בין בני זוג קובע, שרכוש שהביא עמו אחד מבני הזוג לפני הנישואין שייך לו בלבד ולא יחולק. בפועל ובמציאות זה לא תמיד כך.

במספר רב של מקרים, הורים של אחד מבני הזוג, רוכשים עבור בנם או בתם דירה לפני הנישואין ורושמים את הדירה בטאבו על שם שניהם בחלקים שווים. לימים בעת משבר או פרידה, דירה זו תחולק בין שני בני הזוג גם אם צד כלשהו לא תרם מאומה לרכישת הדירה. במקרה שכזה, חובה היום לערוך הסכם ממון על הדירה, אלא אם כן ההורים רוצים לתת במתנה את מחצית הדירה לצד השני.

מקרה אחר הוא, כאשר אחד מבני הזוג מביא עמו דירה הרשומה על שמו בלבד והשייכת לו לפני הנישואין. למרות שחוק יחסי ממון קובע שרכוש אשר שייך למי מבני הזוג טרם הנישואין לא יחולק, הפסיקה קבעה אחרת במספר גדול של מקרים, שדירת המגורים בה חיו הצדדים וגידלו בה את ילדיהם, או השביחו אותה במהלך הנישואין וערכו בה שיפוצים, או ששילמו משכנתא במשותף, דירה זו תהיה שייכת לשני הצדדים ותחולק ביניהם.

גם במקרה של מכירת הדירה הנ"ל ורכישת דירה חלופית גדולה יותר אשר תשמש למגורי המשפחה, יש לערוך הסכם ממון, לאשרו בביהמ"ש ולציין את החלק היחסי של כל אחד מבני הזוג, במידה ומעוניינים בכך כדי למנוע תביעות משפטיות בעתיד.

לכן, על מנת למנוע מחלוקות בעתיד, ועם כל אי הנעימות, במקרה שמי מהצדדים מביא עמו דירה השייכת לו מפני הנישואין, רצוי להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום דיני המשפחה.

עוד מאמרים בנושא:
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה השאירו פרטים:
כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2019 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: