טיפים לגבר מתגרש

24.06.2020
טיפים לגבר מתגרש

גירושין לא קלים לכל המעורבים בסיפור. הבעל והאישה, ילדים, סבים וסבתות, חברים ועוד. כולם יושפעו מהתהליך בדרך שונה. הדבר העיקרי הוא לבצע את התהליך והמשא ומתן בדרך השלום ככל האפשר. לעתים אבות יכולים להרגיש שהם מקופחים בכל תהליך הגירושין.

גברים ונשים מתמודדים עם דברים בדרכים שונות ובעלי סדר עדיפויות או שיקולים שונים. עבור שניהם, ישנם דברים שהם יכולים לעשות כדי לעבור את התקופות הקשור. במידה ואתה שוקל לבצע את הצעד הראשון בגירושין, ודא כי יש לך תוכנית ושקלת את כל ההשלכות. ההחלטה שאתה עומד לקבל תשנה את חייך וחיי הסובבים אותך לנצח, ויש לה השלכות מרחיקות לכת.

כיצד על הגבר להתכונן לגירושין?

תשתדלו להוציא את הרגש בעת קבלת החלטות בתהליך ותחשבו בשיקול דעת. הרבה גברים לא באמת חושבים על ההשלכות של המעשים שלהם לפני שהם מבצעים אותם. הצבת אולטימטומים בכל נושא זאת ממש לא הדרך להשיג את מבוקשך. זה עלול להביא את האישה למגננה ולפתוח במלחמה ולסבל.

אם לא מתקיים משא ומתן בכדי לנסות לפתור בעיות, השופט יחליט עבורכם מה מתאים ונכון למשפחה שלכם. ולכן לפני שאתם פועלים בפזיזות, עצור, תחשוב והכי חשוב- תקשיב. חשוב על ההשפעה שיש להחלטות שלך על הילדים שלך, חשוב איך ההתנהגות שלך תשפיע עליהם.

תישמע לאנשי מקצוע

תהיה מוכן להקשיב לעצות שניתנו לך על ידי אנשי המקצוע, אך גם לאשה שלכם. תקשיב מבלי להגיב ואולי תגלה שתוכל להעביר דברים שצורה חביבה יותר, מאשר אם תגיב בכעס או בהתגוננות לדברים היא עשויה לומר או לטעון. קח בערבון מוגבל עצות מחברים גרושים אחרים, מה שהתאים להם לא בהכרח יתאים לך.

אל תגרור את הילדים למחלוקת עם האישה

זו העצה הטובה ביותר שתקבל, במיוחד אם אתה מרגיש שנגרם לך עוול. אתה צריך לזכור שהילדים צריכים להישאר ילדים בתמימותם. כמובן שמומלץ לשתף אותם בכנות בכל המתרחש והשינויים שעתידים לבוא, אך אתה ואשתך צריכים להרגיע אותם ולהגיד להם שאתם עושים הכל כדי לסיים את זה בשלום ולהגיע להסכמה.

הטעות הנפוצה ביותר בקרב הורים גרושים היא העברת המסרים אחד לשני דרך הילדים, זה אסון! אם אתה צריך להעביר לאשתך הודעה עשה את זה באופן ישיר מולה. בנוסף לכך, אל תדבר דברים שליליים על האישה בפני הילדים, גם אם לך אין יותר רגשות אליה, היא אמא שלהם וזה יגרום להם סבל.

זכור תמיד! אתם תפסיקו להיות בעל ואישה, אך לעולם לא תפסיקו להיות הורים ולכן אתם חייבים לנסות לקיים מערכת יחסים טובה לטובת הילדים המשותפים שלכם.

זכויות הגבר בגירושין

בגירושין יש לגבר לא מעט חובות כמו מזונות אישה וילדים. אך יש לו גם זכויות רבות אותן הוא צריך לדרוש. בית המשפט העליון פסק לאחרונה פסיקה תקדימית כי במקרים של משמורת משותפת נטל המזונות לא יהיה רק על האב. בנוסף לכך, יש לך הזכות לגור איפה שאתה חפץ. בכל הקשור לרכוש לגבר יש יתרון בבית הדין הרבני, בית הדין הזה מזכה את הגבר ביותר זכויות.

בנוסף לכף, האב זכאי להסדרי ראייה במידה והילדים לא אצלו, והאם חייבת לקיים את הסדרי הראייה. במידה והאם לא מקיימת אותן זכותו של האב לפנות למשטרה.

מכיוון שהחתונה בישראל עוברת דרך הרבנות, במקרים של גירושין עקב בגידה יש לכך השלכות משפטיות, בגידה מצד האישה פוגעת בזכויות שלה- אך לא נלקחת ממנה הזכות למשמורת מלאה. לבגידה שלה יש השלכות בתחום האישי, הכלכלי, המשפחתי ואפילו התעסוקתי.

לסיכום

לגבר יש חובות בתהליך הגירושין ולצד זה גם זכויות. אין להקל ראש בזכויות האלה ויש לדרוש אותן. כל ענייני המשפחה בישראל משתנים כל הזמן ומתאימים את עצמם להרכבי המשפחות המודרניות. יש להיוועץ עם עורך דין גירושין שיעזור לך על מנת לקבל ולדאוג לכל האינטרסים שלך.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2020 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: