האסטרטגיה מאחורי גירושין מאושרים

4.01.2020
gavel-3195577_1280 (1)

הרגע המאושר ביותר בחיים, בעבור רווקים ורווקות, הינו כאשר הם מתחתנים. אולם כיום, מחצית מהמתחתנים והמתחתנות בסופו של דבר מתגרשים.

תהליך הגירושין יכול להיות מכוער ולכלול טענות קשות מצד כל צד כנגד רעהו. טענות אלו עלולות אף להגיע לכדי כך שתצטרכו להיות מיוצגים על ידי עורך דין לשון הרע והוצאת דיבה.

על מנת לוודא שתעברו את הגירושין בשלום, עליכם לתכנן אותו מראש. הצעד הראשון יהיה בחירת עורך-דין שמתמחה בדיני משפחה.

כיצד לבחור עורך-דין לענייני גירושין

ראשית, עלינו לוודא שמדובר בעורך דין שעוסק בתחום עשרות שנים. זאת משום שלא תרצו שעורך הדין יעשה טעויות ויצבור את הניסיון שלו על חשבונכם.

שנית, עליכם לוודא שביניכם ובין עורך הדין שלכם נוצר קשר אישי טוב וכי אתם מרגישים שהוא ייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

שלישית, עליכם לדבר עם לקוחות שעורך הדין ייצג בעבר ושמעתם מהם ישירות האם הם היו מרוצים ממנו.

אסטרטגיה בתהליך גירושין

ישנם עורכי דין שחותרים לתהליך גירושין שיימשך זמן רב ככל האפשר. זאת משום שהם מקבלים שכר טרחה גבוה יותר במקרה שכזה. לכן, עליכם להגיד לעורך הדין שלכם כי אתם מעדיפים להגיע להסכם אשר יחסוך לכם זמן וכסף.

פעמים רבות אף ניתן להגיע לפשרה עם הצד השני מבלי להגיע לבית-המשפט. כך, תוכלו להתחיל את חייכם החדשים מבלי להיגרר שנים על גבי שנים בתהליכים משפטיים אינסופיים.

חשוב גם שלא תקבלו החלטות בנוגע לגירושין מתוך מניעים רגשיים. אל תתנו לכעס ולרגשות הנקמה לנהל אתכם. הקשיבו לעורך הדין שלכם, הוא איש המקצוע אשר יכול להסתכל באובייקטיביות על המצב ולהנחות אתכם על מנת שתגיעו למנוחה ונחלה.

רבנות ובית הדין לענייני משפחה

כאשר אתם בטוחים כי ברצונכם להתגרש עליכם לשקול ולפנות לרבנות או לחילופין לבית הדין לענייני משפחה. לסוגיה זו אין תשובה חד-משמעית ולכן עדיף להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה אשר יבדוק את התיק שלכם וידע לתת לכם את ההנחייה הנדרשת בדבר האם כדאי לפנות לרבנות.

סלעי המחלוקת בתהליך הגירושין

ישנם נושאים רבים אשר מקשים על הגעה להסכם גירושין. ראשית, מדובר בשאלה כיצד יחולק הרכוש שיש ברשות כל אחד מבני הזוג.

שנית, במידה ויש ילדים עולה השאלה מי יקבל משמורת בלעדית על הילדים או האם המשמורת תתחלק שווה בשווה בין שני ההורים.

שלישית, ישנה השאלה גם של כמה דמי מזונות ישולמו לבן/בת הזוג וכן עבור הילדים. בהקשר זה, קיימת הלכה כי יש לשלם לפחות כ-1,300 שקלים בעבור כל ילד וילד. זאת תוך כדי התחשבות בהכנסות הצדדים.

לסיכום

פירוק נישואין הינו אירוע מצער בחייו של כל גבר ואישה. אולם, אירוע זה אינו חייב להיות טראומטי וכואב. פנו עכשיו לעורכת הדין תרצה נוה ותגלו כיצד ניתן להתגרש במהירות וביעילות.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: