טיפים לבחירת עורך דין משפחה לצורך עריכת הסכם ממון

17.11.2019
justice-1509436_640

טיפים לבחירת עורך דין משפחה לצורך עריכת הסכם ממון
שבני זוג רבים לוקחים על עצמם, היא ההחלטה המשותפת לחתום על הסכם ממון. מדובר על הסכם חשוב שיש בו לקבוע את עתידם הכלכלי של בני הזוג ולשם כך קיימת חשיבות רבה בבחירה של עורך דין המכיר מקרוב את הנושא.

הסכם ממון כולל בתוכו את אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרים בהם יבחרו בעתיד בפרידה ו\או גירושין ובמקרה מצער של פטירת אחד מבני הזוג. את הסכם הממון רצוי לעשות יחד עם עו"ד המכיר את התחום מקרוב, כשאותו ניתן לערוך לפני הנישואין או במהלכן.

השאיפה בהסכם הממון היא להבטיח הגנה על רכושו של כל אחד מבני הזוג אותו צברו בטרם חברו להיות זוג, כמו גם להבטיח את עתידו הכלכלי של כל צד. לבטח אם אחד הצדדים נחשב לצד המוחלש כלכלית, אך יש בו לתרום תרומה משמעותית ומכרעת ליכולתו של בן הזוג מנגד להתקדם כלכלית (למשל – מקרים בהם אחד מבני הזוג מוותר על פיתוח הקריירה האישית והיכולת לכלכל את הבית ובוחר להיות מי שאחראי על הטיפול בילדים ובמשק הבית).

למול החלטתם של בני הזוג בעריכת הסכם ממון, חשוב כמובן לעבור את התהליך עם עו"ד שמכיר מקרוב את התחום וידע להנחות ולכלול בהסכם הממון את כל המרכיבים החשובים והמשמעותיים. מעבר לכך, חשוב כמובן לציין שאותם הסכמי ממון מחויבים להיעשות בכתב ולקבל את אישור בית המשפט או בית הדין הרבני. במקרים בהם הסכם הממון נעשה לפני הנישואין יש לאשר ההסכם אצל עו"ד נוטריוני.

הסכם ממון שאינו אושר על ידי הרשויות המוסמכות לא יהיו בעל תוקף משפטי בעת הצורך. כל אלו כמובן באים להדגיש את החשיבות הרבה שיש לעורך דין המטפל בעריכת הסכם הממון כמו גם הפיכתו לתקף במסגרות המוסמכות לכך.

מעבר להליכים הטכניים ודרישות החוק, עליהם יהיה אמון עורך הדין בהליך הסכם הממון, הופך אותו עורך הדין שבחרתם לאיש המפתח ומתווה הדרך לעבר הסכם ממון שיכיל עבורכם את כל הנושאים החשובים והרלוונטיים. הדבר יכלול, בין היתר, סקירה מעמיקה הנוגעת לנכסים ולהכנסות של בני הזוג, להון ולנכסים בהם מחזיק כל בן זוג בטרם מיסדו קשר זוגי וחיים משותפים וכמובן התייחסות לאלמנטים ייחודיים הנוגעים אליכם שיש לתת עליהם את הדעת בתוך ההסכם.

היבט נוסף וחשוב שיש לקחת בחשבון בעת הבחירה בעורך דין הוא ביכולתו של עורך הדין וצוות משרדו לתת מענה רחב ומשלים של אנשי מקצוע נוספים שיש אשר יכולותיהם המקצועיות יעניקו את המעטפת הרחבה ביותר עבור בני הזוג וזאת בנושאים פיננסיים נוספים. במשרדי עורכי דין העוסקים בנושא יודעים ומכירים בכך ובמסגרתם יוכלו בני הזוג ליהנות מאנשי מקצוע דוגמת: רואי חשבון, יועצים פיננסיים, מנהלי סיכון הון ועוד.

טיפ נוסף שחשוב לקחת בחשבון, נוגע לעובדה שהבחירה בעורך דין שיערוך את הסכם הממון מקובלת על שני הצדדים. במקרים בהם אחד מבני הזוג מתעקש על עורך דין מטעמו, כשבן הזוג השני נגרר ומתפשר בעורך הדין שעמו הוא לא מרגיש בנוח אינה החלטה בריאה והיא עלולה לגרום לתחושות קשות וכעסים בעת הליך עריכת ההסכם וזאת ללא קשר ליכולותיו המקצועיות של עורך הדין.

בטרם הפגישה הראשונה עם עורך דין, ממומלץ ורצוי אם הדבר מתאפשר, לקבל חוות דעת מבני זוג נוספים אותם אתם מכירים וסומכים. אלו יוכלו לתת לכם המלצה ממקור ראשון אודות יכולותיו של עורך הדין, מידת המקצועיות שלו, זמינותו ואף רמת המקצועיות והיכולות של הצוות המסייע במשרדו.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: