מתי צריך להסתייע בשירותי עורך דין ביטוח לאומי?

17.05.2021
httpsnavelaw.co.il עורך דין פלילי

המוסד לביטוח לאומי הוא המרכזי בישראל שאמור לספק קיום בסיסי וסיוע כלכלי לאוכלוסיות הזקוקות לכך יותר מכל. הבעיה היא שההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי רחוקה מלהיות פשוטה עבור הישראלי הממוצע, ולא רק עקב הבירוקרטיה המזוהה עם המוסד החשוב הזה. התהליך דורש ידע שאין לכל ישראלי (למשל הנסיבות בהן ניתן לקבל פיצויים וזכויות, או המסמכים להם זקוקים בעת הגשת תביעה), כאשר חששות מבירוקרטיות כאלה או אחרות מביאות לכך שרבים כלל אינם פונים לביטוח הלאומי ואחרים אינם מקבלים את מלוא הזכויות המגיעות להם.

החדשות המעודדות הן שיש צעד אחד שיכול להגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם להתנהלות נכונה מול המוסד לביטוח לאומי, שתביא לכך שתצאו כשידיכם על העליונה. הצעד הזה הוא פנייה לעורך דין ביטוח לאומי מהשורה הראשונה.

תחומי הסיוע של עו"ד ביטוח לאומי

עורך דין לביטוח לאומי מלווה את מרשיו בעת ההתנהלות מול המוסד, לרבות במסע לעבר קבלת זכויות שאמורות להגיע על פי חוק, פיצויים וקצבאות בעת פגיעה משמעותית, סיוע לאוכלוסיות הזכאות או כל מקרה אחר. 

כפי שמציאות החיים מוכיחה, מדובר כאן במצבים שנוטים להיות שכיחים בכל קנה מידה, ביניהם:

  • תאונת דרכים
  • תאונת עבודה
  • נכות כללית
  • ילד נכה
  • מחלת מקצוע
  • מגבלות בריאותיות ומחלות של בני הגיל השלישי

פעמים רבות, תחום הביטוח הרפואי מתנגש עם תחומים אחרים בקשת המשפטית – מה שהופך את התמונה למורכבת יותר. כך למשל התחום של ביטוח לאומי עשוי להתנגש עם דיני משפחה, כפי שקורה במצבי גירושין, לידה או מוות במשפחה. דוגמה נוספת היא פגיעות גוף או רכוש, שלוקחות אותנו לשדה המשחק של דיני נזיקין.

שירותיו של עורך דין הפועל בתחום כוללים ליווי מלא של הלקוח מהרגע בו הוא מעוניין לפנות או להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, על כל הנגזרות הנובעות מכך: מינוי מומחים רפואיים שיעריכו את מידת הפגיעה בלקוח ובכך יאפשרו לדעת האם ניתן להגיש תביעה ולמה ניתן לצפות, ייצוג מלא בוועדה הרפואית הנערכת מטעם המוסד לביטוח לאומי (שההתנהלות במהלכה אינה פשוטה כלל למי שאינו בקיא בחוק, בתקדימים ובפרטים הקטנים של כל מקרה), ערעור על החלטות שהתקבלו על ידי אנשי המוסד (למשל אחוזי נכות שהוגדרו לאדם מסוים) ועוד.

המסקנה: אסור להתפשר בבחירת עורך דין

בחירה נכונה של עורך דין ביטוח לאומי עשויה לחרוץ גורלות ולהיות בעלת השפעה כספית עצומה של המיוצגים. לכן מומלץ מאוד לבחור משרד עורכי דין מנוסה הבקיא בתחום במידה המלאה ביותר ומעניק ייצוג אישי מקיף לכל אורך הדרך.

המשרד פועל מזה כמעט שני עשורים ובנה לעצמו במהלך השנים מוניטין של משרד מהשורה הראשונה בייצוג נפגעים. הוא רשם שורה ארוכה של הצלחות (חלקן יוצאות דופן) בתחומי דיני ביטוח, דיני נזיקין וכמובן שגם דיני הביטוח הלאומי.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2022 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: