כל מה שרציתם לדעת על הסכם גירושין

28.06.2020
כל מה שרציתם לדעת על הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא חוזה מחייב מבחינה משפטית שנועד לפתור כל סוגייה הקשורה בגירושין של זוג. כחלק מההסכם קובעים את גובה דמי מזונות הילדים, אופן המשמורת עליהם וגם כמובן חלוקת הנכסים והרכוש המשותף כמו גם החובות והכסף.

ההסכם אמור לכסות באופן ברור את כל הנושאים הקשורים בגירושין, או כאלה שעשויים להפוך לבעיה בעתיד. למשל, אם שני בני הזוג הסכימו ביניהם על הסכם פשרה ללא קבלת דמי מזונות, עליכם לדעת כי לא תקבלו את המזונות ולא משנה מה יקרה.

מי מכין את ההסכם?

זה לא משנה מי מכין את ההסכם, כל עוד הוא נחתם על ידי שני בני הזוג בהסכמתם המלאה, בנוכחות של נוטריון. ההמלצה היא לערוך הסכם גירושין עם עורך דין מנוסה שמכיר את התחום, ולמה? עורך דין גירושין לרוב נתקל בכל סוגי ההסכמים, מכיר את הלך הרוח בין הזוגות ויודע לנבא בעיות שעלולות לצוץ בעתיד.

עורך דין ידאג לאינטרסים שלכם, בשאיפה לעשות הכל בדרך השלום. עו"ד גירושין שמייעץ לכם לצאת למלחמה- הוא ממש לא המקום שאתם רוצים להיות בו. הגירושין שלכם לא יכולים להיות מלחמה, גם בשבילכם, בשביל בן הזוג וכמובן בשביל הילדים. על מנת לעבור את התקופה הזאת בטוב, יש להימנע מרגשות.

שינוי הסכם גירושין

בנסיבות מסוימות אתם יכולים לסבצא שינויים בהסכם שלכם. השינוי למעשה יכול להיות די פשוט במידה ובן או בת הזוג שלכם מסכימים עם השינוי. ברגע שההסכם הופך לצו בית משפט, ייתכן שתוכלו לבצע שינויים רק בסעיפים מסוימים כמו: הסדרי משמורת ילדים, מזונות ותשלומי המזונות. במקרים שרוצים לבצע שינויים על ההורה המבקש להוכיח כי השינוי משרת טובת הילד.

במקרה של הסכמה בין בני הזוג האם כדאי לשכור את אותו עורך דין בניסוח ההסכם?

אתם יכולים לעשות את זה, אבל זה לא מומלץ בכלל. ראשית, עורך דין אחד לא יכול לייצג את שני בני הזוג. לכן, אם אחד מהם ימשיך ללא עורך דין, לא יהיה מי שידאג לאינטרסים שלו. אם בן או בת הזוג שלכם ממשיכים ללא עורך דין, הם יוכלו לטעון כי ההסכם לא הוגן כלפיהם וזה פתח לבעיות. 

במידה ושני בני הזוג מסכימים באמת על כל הנושאים בהסכם, תוכלו להיעזר במגשר גירושין. המגשר עובד עם שני בני הזוג על מנת לעזור להם לגבש את ההסכם. לעתים קרובות המגשר ינסח את ההסכם ועורכי הדין של שני בני הזוג יבדקו אותם.

במקרה ששני בני הזוג לא מעוניינים בהסכם שעליו חתמו

במקרים בהם שני בני הזוג מחליטים לשנות את כללי ההסכם, זה תלוי רק בכם. אבל זכרו כי עליכם להיות מאוד ברורים אם תחליטו לעשות משהו שונה ממה שכתוב בהסכם בכתב. אם שניכם מחליטים לשנות חלק מהתנאים המהותיים של ההסכם, עליכם להפוך אותו לרישמי על ידי שינוי של ההסכם הישן בכתב.

הסכם גירושין עם תרצה נוה

תרצה נוה הינה עו"ד גירושין עם וותק וניסיון של למעלה מ-20 שנה. במשרדה מאמינים כי הסכם גירושין טוב מגיע רק בדרך של שלום בית. התהליך בליווי צמוד של המשרד יעשה בדרך של להימנע ממלחמות ולהגיע לפתרונות ופשרות תוך שמירה על האינטרסים שלכם.

שוקלים להתגרש? צריכים לעשות סדר בראש ובבית? חייגו עכשיו למספר 03-7532601 או עברו לעמוד צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: