אלימות בתוך המשפחה – לא תמיד אפשר לפתוח ללא סיוע חיצוני

19.07.2020

האופן בו משפחות רבות במדינת ישראל מנהלות את הסכסוכים הפנימיים שלהם, עלול ליצור אתגרים קשים מאוד. על פניו, נוח מאוד לתלות את התקווה לטיפול בבעיות המשפחתיות בגורמים חיצוניים כמו שירותי הרווחה או השירותים הפסיכולוגיים המקומיים. אבל, במיוחד במצבים בהם מעורבים גם ילדים צעירים בתמונה, המשימה העיקרית שלכם כמבוגרים היא להביא לכדי הסכמים, גם אם הסכמים משפטיים בצורה המהירה והטובה ביותר. וזו היא משימה שמחייבת אתכם להתקשר עם עורך דין גירושין או עורך דין פלילי (במידה והאתגרים המשפחתיים חוצים את גבולות הטעם הטוב). זו היא אולי תקופה מאוד מבלבלת ולא קלה, אבל צעדים שקולים ואחראיים הם אלו אשר יאפשרו לכם לשמור על שלמות המשפחה או על פירוק המשפחה בתוך התנאים שנוחים לכולם.

איך לנהל תהליך גירושין בתוך מערכת יחסים אלימה?

אנחנו נחשפים בתקשורת למקרים רבים מאוד של אלימות במשפחה שמגעים עד לכדי פגיעה בנפשות. כמו כל מקרה אלימות אחר, גם בתוך אלימות במשפחה, ישנם סימנים מקדימים אותם ניתן לאתר ולפיהם להחליט על דרך הפעולה הנכונה והראויה ביותר להתמודדות. אבל, כאשר מדובר באלימות מסכנת חיים, אין שום סיבה להיות לבד – זו יכולה להיות סכנה גדולה הרבה יותר. אם החלטת שאת רוצה להתגרש או שאת נמצאת במצב מסכן חיים, את חייבת לפנות לעזרה. אפילו פגישה קצרה עם עורך דין פלילי, באופן דיסקרטי יכולה לקדם אותך צעד אחד קרוב יותר אל המטרה, גירושין בטוחים לך ולילדים. אל תהססי להתריע בפני רשויות החוק על האלימות. אבל חשוב שתזכרי שאם כבר הגעתם למצב שבו את מתמודדת עם בן זוג מכה, חקירה במשטרה של האירועים יכולה להיות טריגר לאלימות קשה יותר. בשלב זה רצוי לקבל ליווי ולמנוע התנהגויות חוזרות ואלימות עוד יותר. כל החלטה שאת לוקחת לאורך הדרך, יכולה להשפיע על איכות החיים שלך ושל הילדים ואת לא רוצה חלילה לפגוע בהם.

אחריות היא שם המשחק בתהליך גירושין אלים

לא קל לקחת את ההחלטה להתגרש מבעל אלים. זו היא אולי ההחלטה הרציונלית ביותר, אבל היא גם יכולה להביא לתגובות קשות מהצד השני. בדיוק כמו שאת רוצה לצידך עורך דין גירושין טוב, חשוב להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי בכדי להבטיח שכל עוולה בתחום האלימות במשפחה תטופל על ידי הרשויות במלוא תשומת הלב הנדרשת.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: