באילו מקרים עבירות של אלימות במשפחה הופכות לפליליות

13.09.2022
באילו מקרים עבירות של אלימות במשפחה הופכות לפליליות not found

לאלימות במשפחה יש כמה וכמה תצורות ולא תמיד היא באה לידי ביטוי אך ורק באופן פיזי.

ההתעללות יכולה להיות נפשית, מילולית ואפילו גם כלכלית וחמורים ככל שיהיו סוגים אלה של אלימות – הם עדיין לא בעלי אותה החשיבות כמו אלימות פיזית שפוגעת בגוף ועלולה לגרום גם לפגיעות לטווח ארוך ואפילו למוות במקרים חמורים וקיצוניים במיוחד.

יחד עם זאת, דקויות משפטיות שעורכי דין מנוסים בקיאים בהן יכריעו מתי האלימות עוברת את הגבול של תחום המשפט הפלילי ולי קריטריונים אלה יתפתח המצב ותתקבלנה החלטות.

המשפט הפלילי באופן כללי בישראל עוסק בהסדרת החיים במרחב הציבורי והחברתי ולכן פגיעה פיזית היא זו שנכללת בהגדרות המשפט הפלילי.

אלימות מילולית, נפשית או כלכלית עלולות למוטט משפחה ולגרום לנזק אך הנזק לא יהיה פיזי גופני.

התמודדות עם סוגים שונים של אלימות במשפחה

ישנם אי אילו גופים אשר מתפקידם להיכנס לתמונה כאשר העובדים בהם נחשפים למקרים של אלימות במשפחה על כל סוגיה.

אף אדם לא צריך להיות קורבן לפעולות של אלימות ללא קשר לאופן שבו הן באות לידי ביטוי ולכן חשוב מאד לפנות אל אותם גופים על מנת לקבל מענה, תמיכה והכוונה בנוגע למצב הספציפי של כל אדם שפונה.

חשוב מאד לדעת שגם אם ביטויי האלימות אינם פיזיים הם יכולים בכל רגע נתון להפוך להיות כאלה ולכן יש חשיבות גבוהה בהגנה מפני אותם ביטויי אלימות ובפנייה לגורמים שיכולים ומוסמכים להתערב ולסייע לאותו אדם שנפגע והוא קורבן לפעולות אלה.

במקרים קיצוניים או כאשר האלימות הפיזית כבר מתרחשת – מומלץ לפנות בדחיפות אל גורמי הסיוע ולשקול גם פנייה אל עורך דין שמתמחה בתחום של אלימות במשפחה ונושאים פליליים על מנת להעריך את המצב ולקבל החלטות איך יהיה הכי נכון להתנהל.

לכל אדם יהיו השיקולים והנסיבות שלו וכמובן המצב האישי של כל אחד ידרוש התאמה אישית ומציאת הפתרונות הטובים ביותר עבורו ספציפית.

התנהלות במצב פלילי של אלימות במשפחה

אלימות פיזית היא קו אדום והיא אסורה בכל מצב או מקרה, לרבות כאשר מדובר במקרים של אלימות במשפחה.

הבית והמשפחה אמורים להיות הקל החם, המגן והתומך של כל בני המשפחה, צעירים ומבוגרים כאחד, ולכן יש חשיבות לכך שאכן הבית יהיה כזה.

דווקא במקום שאמור להיות הכי טוב ונעים לשהייה יהיה זה פרדוקס שיתחילו גילויים של אלימות במשפחה ומכאן ההתייחסות בחומרה למעשים שכאלה.

מכאן גם ההבנה שחשוב מאד לפעול כמה שיותר מהר ואם נחשפים למצב כזה, בין אם באופן אישי ובין אם כעדים למקרה של אנשים אחרים – חלה חובה לדווח לרשויות ולגופי הסיוע על מנת שיתערבו בזמן ויסייעו לנפגעים.

לייעוץ עם עורך דין מומחה לפלילים היכנסו לאתר של עו"ד גיא פלנטר בכתובת האתר https://www.flanter-law.co.il/.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2024 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: