19 טיפים לתהליך גירושין שקט ומוצלח

11.10.2019
תהליך גירושין מוצלח - עו"ד תרצה נוה

עצות וטיפים לניהול הליך גירושין שקט ומוצלח:

ההחלטה להתגרש היא החלטה אישית ורגשית קשה ביותר. עם זאת, חשוב לזכור כי הליך הגירושין אינו רק פרידתם של בני הזוג ופירוק המשפחה, אלא גם הליך משפטי בעל השלכות אישיות וכלכליות רבות המשפיע אף על כל המשפחה ובמיוחד על ילדי בני הזוג הנפגעים מאד מהליך זה.
על מנת לדאוג לזכויותיכם השונות ולילדיכם ועל מנת להפוך את ההליך הקשה והמייגע הנ"ל למוצלח יותר, רכזתי עבורכם מספר טיפים חשובים – כללי זהב, והכל מניסיוני הרב ומטיפול במאות זוגות מתגרשים משך מעל ל – 20 שנה.

19 טיפים (כללי הזהב) לגירושין מוצלחים

 1. אל תהיו פזיזים בקבלת ההחלטה להתגרש ושהאצבע לא תהיה "קלה על ההדק".
 2. אל תקבלו החלטות מתוך לחץ, מתוך פחד ומתוך פזיזות אלא רק בשיקול דעת.
 3. רצוי לפנות לייעוץ וטיפול זוגי בין שניכם בטרם ההחלטה על פירוק החבילה, שמא ניתן להציל עדיין את הנישואין.
 4. לכו להיוועץ עם פסיכולוג מומחה בתחום שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולהעמיד אתכם על הרגליים בתקופה קשה זו.
 5. לכו להיוועץ עם פסיכולוג באשר לילדיכם המשותפים, כיצד להתנהג מולם, וכיצד לספר להם על המשבר.
 6. במידה והחלטתם להיפרד פנו לקבלת יעוץ משפטי ראשוני מעו"ד מומחה בדיני משפחה.
 7. קבעו יחד עם עוה"ד את האסטרטגיה הנכונה המתאימה לכם ורק לכם, והאם כדאי לפנות להליך גישור או להגשת תביעות בביה"ד הרבני או בביהמ"ש למשפחה.
 8. אספו מסמכים בדבר הזכויות הכלכליות/ כספיות/ סוציאליות מכל מין וסוג שהוא לרבות נכסי נדל"ן שלכם ושל בן הזוג השני על מנת לקבל תמונה מלאה ומדויקת ועל מנת שלא יוברחו נכסים, כמו כן במידה ויש משכנתא משותפת מומלץ במקביל להיוועץ ביועץ משכנתא פרטי בעל שם ומוניטין.
 9. שמרו על דיסקרטיות ואל תשתפו בני משפחה וחברים על כל מה שעומד להתרחש (למעט אדם קרוב ביותר שאתם סומכים עליו). זכרו, "אוזניים לכותל" וכל שיחה שלכם הן בבית והן מחוצה לו יתכן ומוקלטת ויתכן ומועברת לצד השני ברכילות כזו או אחרת.
 10. אל תאזינו ברצינות לעצות של חברים, מכרים, בני משפחה, דודות וכל דורשי טובתכם וכל מיני "מומחים" בעלי נסיון, גם אם הם רוצים את טובתכם הם לא מספיק בקיאים עד הסוף ויכולים רק להכשילכם. אין שני מקרי גירושין דומים האחד למשנהו וכל מקרה נבחן על פי נסיבותיו הספציפיות.
 11. במידה ואתם חושדים שבן הזוג שלכם בוגד בכם, אספו ראיות לבגידתו "והרדימו" אותו על מנת שלא יערך ויעלים ראיות חשובות.
 12. אל תערבו את ילדיכם בסכסוך, אל תשתפו אותם, אל תסיתו אותם כנגד ההורה השני ואל "תגייסו" אותם לטובתכם. לבסוף זה יפגע אך ורק בכם. בן הזוג ישאר לעולם האב או האם של ילדיכם.
 13. אל תשתמשו בילדים כקלף מיקוח ואל תמנעו מההורה השני לראותם. זכרו תמיד, שהילדים אוהבים את שניכם וטובתם היא הקשר החזק והבריא עם שניכם גם אם אינכם גרים יחד.
 14. אל תשתמשו בילדים כשליחים להעברת מסרים, הראו לילדים כי אתם נוהגים בכבוד כלפי בן הזוג השני.
 15. המנעו מתלונות שווא הדדיות במשטרה בגין אלימות. אל תקבלו המלצות מחברים להתלונן על בן הזוג השני ואף לא המלצה מעורך הדין, כל עוד לא הייתה אלימות פיסית ממשית. הגשת תלונה שקרית מסבכת את הליך הגירושין ומביאה לתוצאות הפוכות מהמצופה וכמובן שפוגעת מאד בילדים.
 16. אל תמהרו לעזוב את הבית למרות שבן הזוג השני מבקש או דורש זאת. לעיתים ההסכם מתגבש מהר יותר כשבני הזוג מתגוררים יחדיו. כשאחד מבני הזוג עוזב את הבית, נוצרת נוחיות מסוימת ואז לא ממהרים להגיע להסכם.
 17. הגיעו להסכמות ביניכם, שימו את "האגו" בצד, השתדלו לפתור את המחלוקות בדרכי נעם ופשרה גם אם היא לעיתים כואבת, פנו להליך גישור ואפילו תוותרו ותתפשרו על חלק ממה שמגיע לכם והכל על מנת להגיע להסכם כולל במינימום פגיעה בכם ובילדים.
 18. זכרו, לא לפנות להליך משפטי לבד ללא עו"ד ולא לרוץ ל"רבני" לפתוח תיק ראשון, מאחר וזה לא בהכרח מתאים תמיד יותר לגברים. לעיתים בריצה זו אתם יורים לעצמכם כדור ברגל.
 19. הכינו צוואה. על-פי החוק, כל עוד אתם נשואים, אם מישהו מכם הולך לעולמו, בן הזוג השני הנותר בחיים יורש אותו אלא אם בן הזוג הנפטר ערך צוואה בה קבע אחרת.

לסיכום, זכרו תמיד, בגירושין המלחמה היא תמיד בשורה התחתונה על כסף, כסף וכסף !! ואל תתנו לכסף להכניע אתכם ולגרום לכם סבל רב ומיותר, תתפשרו.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2020 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: