גירושין: איך לעשות את זה נכון?

15.06.2020
גירושין איך לעשות את זה נכון

אף אחד לא מכין אותנו להתגרש. בין אם מדובר בפרידה לאחר שנתיים או 20 שנה מאוד קשה להסתגל למציאות החדשה והמורכבת שנכנסים לתוכה. ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו לכם בתקופה המאתגרת הזאת, ולהפוך את הגירושין למוצלחים ככל האפשר. 

טיפים למתגרשים

כשהנישואין מסתיימים בני הזוג וילדיהם נכנסים לתקופה של שינויים: הסדרי מגורים חדשים, לוחות זמנים משתנים מהורות זוגית להורות משותפת, וכמובן החלטות לגבי הרכוש והכסף המשותף. הרגשות הנגרמים כתוצאה מהשינויים הקיצוניים האלה, יכולים להקשות מאוד על בני הזוג.

הפתרון לכך הוא להבין את ההליך המשפטי של הגירושין. יהיה לכם קל הרבה יותר אם תהיו מודעים לתהליך שאתם נכנסים אליו, על הצמתים בדרך וההחלטות שאתם עומדים לקבל. המודעות תפחית את הבהלה ואת אי הוודאות שמאפיינת תקופות של שינויים. 

הנמיכו ציפיות

אל תצפו "לזכות" בתיק הגירושין שלכם. הרבה אנשים מתחילים את התהליך בתקווה לפגוע בבן או בת הזוג. האמת שהיא שרק לעתים רחוקות יש זוכה אמיתי בגירושים. שני בני הזוג נדרשים לעשות ויתורים למען הילדים או השלכות שיהיו כתוצאה מהפרידה, ולכן אף אחד לא באמת יוצא מורווח מהעניין.

במקום זאת, קחו בחשבון את ההשלכות של קרב בבית משפט ומה שהוא יכול להביא איתו. תנסו להגיע למצב בו אתם מבינים שעליכם לעשות ויתורים ופשרות שעדיפים על מלחמות מיותרות.

תתייעצו עם אחרים

בין אם אתם בתחילת התהליך או בשיאו, לחלוק את החוויה שלכם עם אחרים שנמצאים במצב דומה או שהיו בעבר תקל עליכם באופן משמעותי. חיבור עם מישהו שנמצא בנעליים שלך יכול לעזור בראייה אחרת על התהליך, להרגיש פחות לבד וגם בהכנסת פרופורציות לתהליך. 

תלמדו על התהליך ותכירו את החוקים

הליך הגירושין בן בפן הרגשי והן בפן המשפטי הוא לא פשוט ומאוד מורכב. לפרק את החבילה זה קשה, אך להתמודד עם חבילה מפורקת מאתגר לא פחות. מודעות למה שעתיד להתרחש תוריד את רמת הלחץ ואפילו תוציא את הדרמה מהעסק. תגיעו מוכנים לכל שלב בתהליך, זה ישפר את החיים שלכם ואת ההסכם שתגיעו אליו.

עורך דין לענייני גירושין

עורך דין לענייני גירושין תרצה נוה הינה בעלת משרד עורכי דין ובעלת ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום דיני המשפחה. נוה מאמינה בביצוע תהליך הגון, בדרך השלום והתייחסות לאינטרסים של שני הצדדים וכמובן של הילדים. ליווי צמוד יביא עימו מלבד השקט הנפשי גם הסכם הוגן והסתגלות לשגרת חייכם החדשה באופן בריא ומהיר.

שוקלים להתגרש אך אתם לחוצים ולא יודעים מה לעשות עכשיו? זה טבעי ומובן. לרובנו גירושין יהיה תהליך שעוברים לראשונה ולא באמת יודעים לקראת מה אנחנו הולכים. מלבד הפרדת הרכוש ומשמורת על הילדים, נפרדים זוג אנשים שאהבו אחד את השנייה וחיו ביחד עד ממש לא מזמן. לפרטים וייעוץ ראשוני חייגו עכשיו למספר 03-7532601 ונשמח לעבור יחד אתכם את התקופה המתאגרת שבפתח.

כתובתינו
רח' כנרת 5 ב"ב מגדל בסר 3 (קומה 35)
03-7532601
פקס: 03-7532602
שעות פעילות
א-ה מהשעה 9:00-18:00
דואר אלקטרוני
tirza@navelaw.co.il
2021 © כל הזכויות שמורות
לייעוץ ראשוני עם תרצה נוה
חייגו עכשיו: 03-753-2601
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת: